Samandağ’a bağlı Yeni Mahalle Liman Caddesi’nde yapılmak istenen plastik fabrikasının çevreye zarar vereceğini ve bu durumdan bölgede yaşayan insanların da olumsuz etkileneceğini ifade eden yurttaşlar Samandağ Kaymakamlığı’na bir dilekçe verdi. Kurulmak istenen fabrikanın arsasının tarım arasizi olduğuna dikkat çekilen dilekçede “Kurulmakta olan fabrikanın etrafından yoğun nüfus bulunmakta olup çocuk sayısı da oldukça fazladır. Bu fabrikanın ilerleyen süreçte yeraltı sularına ve insan sağlığına zarar verme olasılığı vardır. Mahallede yaşayanların olumsuz etkileneceği bu inşaatta fabrika kurucusu kendi çıkar ve kazancını üstün tutuyor. İlerleyen aşamada telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurmaması için fabrika inşasının durdurulmasını istiyoruz” denildi.
Related Posts
İzmir’deki Kadın Vatmanlar Çocuklarının Kahramanı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin raylı sistemlerinde çalışan kadın vatmanlar, işlerini büyük bir özveriyle yürütüyor. Anneleriyle gurur duyan çocuklar, onların mesleğine karşı da oldukça ilgili.
Bir ABD üniversitesinde daha sert polis müdahalesi
California Üniversitesi’nde polis, Filistin’i destekleyen göstericilere takviye güçlerle müdahale ediyor.
Beşiktaş iç transferde mutlu sona ulaştı! 2+1 yıllık imza
Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, orta saha oyuncusu Salih Uçan ile 2+1 yıllık yeni sözleşme imzalandığını açıkladı.