Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Kurban bayramı emekli ikramiyesi için açıklama…

Emekli bayram ikramiyesi, kurban bayramı tarihi yaklaştıkça milyonlarca emeklinin merak konusu olmaya başladı. Emekli ikramiyesi, Ramazan bayramı için verilen ikramiyede olduğu gibi 3 bin lira olarak hesaplara yatacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Üç bin lira olarak hesaplara yatacak olan ilk emekli bayram ikramiyesi, Kurban bayramından önceki hafta olan 5 Haziran – 10 Haziran arasında yatırılması bekleniyor.

EMEKLİ İKRAMİYESİ İÇİN AÇIKLAMA

3 bin TL olan bayram ikramiyesi hakkında da konuşan Işıkhan, “Takvimlendirme çalışması devam ediyor, bayramdan önce vereceğiz. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yakın zamanda takvim açıklanacak.” ifadesini kullandı.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Emekli ikramiyesi 2024 yılında 3 bin lira olarak ödeniyor. Emekli vatandaşlar iki bayramda toplam 6 bin lira emekli ikramiyesi alacak.

“Emeklilere nefes aldıracak bütçeyi ayarlıyoruz” diyen Erdoğan “Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde bütçe imkanlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki bayram bu rakamı yüzde 50 artış ile 3 bin liraya yükselteceğiz” ifadelerini kullandı. 

GEÇEN YIL 4 BİN TL ÖDENMİŞTİ

Emekli bayram ikramiyesi zammı, 2023 yılında maaş artışları sonrasında açıklanmıştı. Bayram ikramiyeleri 1100 liradan 2 bin liraya yükseltilmişti. Böylelikle emeklilere geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda 2 bin lira, toplamda 4 bin lira ikramiye ödemesi yapılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir